20°C
19°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 29.09.2023

Ceturtdien, 5. oktobrī, plks. 17.30 Ventspils Galvenajā bibliotēkā notiks grāmatas “Kad karš kļūst personisks” atvēršana un  tikšanās ar tās autoru Juri Ulmani – uzņēmēju, profesoru, vieslektoru vairākās augstskolās Latvijā un ārvalstīs, polārpētnieku un alpīnistu, kā arī vairāku publikāciju un grāmatu autoru. Jau piecus gadus viņš ir arī zemessargs.

Zemessargs, alpīnists Juris Alberts Ulmanis kopš kara sākuma  daudzreiz devies uz Ukrainu, lai vestu uz fronti lietas, ko karavīri viņam lūguši sagādāt. Šis karš viņam ir ļoti personīgs – viņš tajā zaudējis arī savus darugus.

J. Ulmanis ir arī kalnos kāpējs. 2023. gada 17. maijā  astoņu cilvēku komanda, kuŗā bez viņa bija arī latvietis A. Balodis un seši nepālieši, sasniedza pasaulē augstākā kalna Everesta virsotni 8848 m augstumā. J. Ulmanis virsotnē uznesa gan Latvijas, gan Ukrainas karogus, gan arī Zemessardzes vapeni. Ukrainas karogs Everesta virsotnē tika nogādāts par godu visiem Ukrainas aizstāvjiem – to J. Ulmanim iedevis Latvijas goda konsuls Ukrainā, kurš karā zaudējis trīs dēlus.

Pasākumu organizē Europe Direct Ventspils un Ventspils bibliotēka. Europe Direct Ventspils darbību finansē Eiropas Komisija.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums