12°C
12°C

Foto autors Sporta pārvalde

Publikācijas datums 23.05.2023

No 22. līdz 28. maijam Ventspilī notiek Veselības nedēļa, kuras mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs.

24. maijā plkst. 18:00 Jogas studijā “Namaste” Kuldīgas ielā 17 notiks Atvērtā jogas nodarbība pasniedzējas Daces Šteinhardes vadībā. Ventspils jogas studijā “Namaste” praktizē Hatha joga pēc BKS Ajengāra metodes, kas ir mācība par fizisko harmoniju, ko var sasniegt ar fizisku ietekmi un ar psiholoģisku līdzekļu palīdzību. Prakses laikā tiek ievēroti Ajengāra metodes galvenie principi: precizitāte, izlīdzināšanās, secība (no vienkāršā uz sarežģīto) un  dažādu palīglīdzekļu lietošana( bloki, siksnas, krēsli u.c.). Tas viss palīdz harmonizēt mūsu ķermeni, prātu, emocijas.

24. maijā plkst. 18:00 sporta halles “Pārventa” aerobikas zālē fizioterapeite Laura Čakle aicina uz ārstnieciskās vingrošanas nodarbību muguras dziļās muskulatūras stiprināšanai, lokanības uzlabošanai, kā arī relaksāciju pozu apgūšanai. Nodarbības laikā Laura ne tikai vadīs praktisko nodarbību, bet arī atbildēs uz jautājumiem, piemēram, par ceļu vai gūžu locītavu sāpēm, to rehabilitāciju un funkcijas uzlabošanu. Lūgums ņemt līdzi savus vingrošanas paklājiņus, bet, ja tādi nav, tad zālē tie būs pieejami.

24. maijā plkst. 18:30 sakarā ar labajiem laika apstākļiem pilašu nodarbība iesācējiem ar nelielu intensitāti, kuru vadīs Kristīne Fogele tiek pārcelta no Ūdens Piedzīvojumu parka vingrošanas zāles uz zinātnes centra “Vizium” jumta terasi. Lūgums līdzi ņemt savus paklājiņus. (Iepriekšējais pieraksts zvanot trenerei pa tālruni: 26725729)

24. maijā plkst. 19:00 pie Enkuru Parka centrālās ieejas notiks nūjošanas prasmju pilnveidošana veselīgai un aktīvai dzīvei “NĀC NŪJOT!”, kurā ikviens interesents aicināts uzzināt, izmēģināt, apgūt, pilnveidot un iespējams kliedēt mītus par nūjošanu nūjošanas nodarbībām. Nodarbības intensitāte un fiziskā slodze tiks piemērota visām vecuma grupām. Nodarbība tiks veidota, lai dalībnieki uzzinātu par nūjošanas ekipējumu, drošas nūjošanas pamatprincipiem, atpazītu biežākās nūjotāju kļūdas un to ietekmi uz veselību. Nodarbībā tiks veikti nūjošanas tehnikas apguves vingrinājumi, iesildīšanās un atsildīšanās vingrinājumi, kā arī nūjošana distancē. Aktīvākos nodarbību dalībniekus gaida noderīgi pārsteigumi. Nodarbību vadīs Aiva Rupeika.

Pasākumi organizēti ES projekta „Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Ventspilī’” ietvaros! Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības veselības paradumu maiņu, uzlabojot veselības veicināšanas un slimības profilakses pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem. Projekta aktivitātes ietver fizisko aktivitāšu, veselīga uztura, garīgās veselības veicināšanu un popularizēšanu sabiedrībā.

Uzziņas pa epastu: sporta.parvalde@ventspils.lv vai pa tālr. 63624412 un visa informācija www.ventspils.lv

Nāc un piedalies, esi vesels un aktīvs!

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums