22°C
20°C

Foto autors SIA "Kurzemes filharmonija"

Publikācijas datums 17.01.2023

Ceturtdien, 16. februārī, plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” tiks izrādīta Liepājas teātra izrāde “Malыš”, kas Sibīrijas tēmas ietvarosstāsta par ilgām pēc mājām, cilvēka spēku un vienlaikus bezspēcību, naidu un vienlaikus mīlestību.

Režisors Dmitrijs Petrenko radījis lietuviešu dramaturga Marjus Ivaškeviča lugas “Mališ” interpretāciju, uzsverot cilvēciskās attiecības. Divu ģimeņu stāstu iedzīvinās aktieri Kaspars Gods, Ilze Trukšāne, Karīna Tatarinova un Mārtiņš Kalita. Māksliniece Marija Ulmane izrādei radījusi nosacītu telpu ar rudzupuķu un margrietiņu paklāju, kas, nojaucot robežas starp Sibīriju un Latviju, ļauj brīvāk pievērsties izrādes būtībai. Izrādē skan Reiņa Ozoliņa mūzika, gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis, lugu no lietuviešu valodas tulkojusi Rasa Bugavičute-Pēce.

Lugas sižets sākas, kad 1941. gadā meitai atņem tēvu, kuru izsūta uz Sibīriju. 1944. gadā uz Latviju karot atved kādas Sibīrijas mātes dēlu. Divas ģimenes tiek šķirtas, bet to likteņi savijas, kad tēvs Sibīrijā iepazīstas ar māti, bet dēls Latvijā sāk dzīvot ar meitu.

Izrādē skan gan krievu, gan latviešu valoda, uz skatuves pieejams titrēts tulkojums.

Biļetes uz Liepājas teātra izrādi “Malыš” nopērkamas “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības tīklā.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums