19°C
20°C

Foto autors SIA "Kurzemes filharmonija"

Publikācijas datums 03.03.2023

8. martā plkst. 19.00 teātra namā “Jūras vārti” SIA “Kurzemes filharmonija” aicina uz koncertu “Meklējiet sievieti!”. Koncertā piedalās solistes Aija Vītoliņa, Elza Rozentāle, Annija Putniņa, Māra Upmane-Holšteine, Ventspils Kamerorķestris, jauktais koris “Ventspils” un instrumetālā grupa. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Aigars Meri. Koncertprogrammā rokmūzikas un popmūzikas dziesmas, kurām īpaši šī koncerta izpildītāju sastāvam aranžijas veidojuši Ginta Rūse un Emīls Zilberts.

Aleksandra Dimā (tēva) romānā “Parīzes mohikāņi” (1854) sastopamā un kulta statusu ieguvusī frāze Cherchez la femme, pardieu! Cherchez la femme! (latv. Meklējiet sievieti, Dieva dēļ! Meklējiet sievieti!) ir saistīta ar kriminālnozieguma motīva atklāšanu, kur vainojama sieviete…

Mūzikā sievietes balss vienmēr ir bijusi virzītājspēks un simbols. Daudzas dziesmas, pateicoties izcilām interpretācijām un fenomenālām balsīm, kļuvušas par neatņemamu mūzikas vēstures sastāvdaļu.

Koncertā būs iespēja dzirdēt skaņdarbus, ko izpildījusi rokenrola karaliene Tīna Tērnere, popa dieviete Šēra, iespaidīgās balss īpašniece Doloresa O’Riordana, leģendārā britu dziedātāja Eimija Vainhausa, ekscentriskas elegances simbols Enija Lenoksa, kantrīmūzikas ikona Dollija Pārtone, Ņujorkas indīroka seja Karena O (Kārena Lī Orzoleka) no grupas “Yeah Yeah Yeahs” un citas talantīgas dziedātājas.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Informējam, ka iepriekš 8. marta koncerts “Meklējiet sievieti!” bija plānots koncertzālē “Latvija”, tomēr tehnisku iemeslu dēļ tas tika pārcelts uz teātra namu “Jūras vārti”. Iepriekš iegādātās biļetes derīgas un pielāgotas teātra nama skatītāju zālei. Tālrunis informācijai: +371 25773303.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums