21°C
19°C

Foto autors Ventspils Kultūras centrs

Publikācijas datums 26.04.2023

Svētdien, 30. aprīlī, visā pasaulē svin Džeza dienu, tādēļ plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” notiks Vaira Nartiša StandUp izrāde “Pūt un Palaid”, kurā piedalīsies viņš pats, kā arī Talsu, Kuldīgas un Ventspils mūzikas skolu pūšamo instrumentu nodaļu audzēkņi un pedagogi.

Džeza svētkiem par godu  mūzikas skolas pūšamo instrumentu nodaļu audzēkņi un klausītāji izveidos improvizētu orķestri un izpildīs kompozīcijas, kas tiks radītas uz vietas. Mūziķis Vairis Nartišs aicina mazos apmeklētājus ņemt līdzi arī savus pūšaminstruments. Uz vietas būs pieejami arī dažādi sitamie instrumenti.

Izrādē būs dzirdams lielisks mūzikas instruments – trombons, kā arī unikāls četrus metrus garš alpu rags un Vaira Nartiša izgudrotā un uzbūvētā subkontrabastrompete. Performancē tiks izmantota arī blokflauta, kuru spēlē ar degunu, kā arī instruments no burkāna, kurš tiek uzbūvēts skatītāju priekšā, un citi sadzīves priekšmeti, piemēram, dārza šļūtene, urbis un lejkanna. Publika tiks izklaidēta saspēlē ar rotaļlietām – zaķis trombonists un runājošais kāmis.

Vairis Nartišs ir viens no labākajiem Latvijas trombonistiem, kurš ir arī komponists un instrumentu izgudrotājs. Viņš ir pirmais Baltijas metāla pūšaminstrumentālists, kas kļuva par oficiālo mākslinieku leģendārajai pūšaminstrumentu ražotājai “Vincent Bach”. Turklāt viņš ir izveidojis jauniešu atbalsta programmu, kur Latvijas jaunie mūziķi var saņemt mūzikas instrumentus.

Bezmaksas pasākums.

Pasākumu organizē Ventspils Kultūras centrs, atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums