17°C
19°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 05.09.2023

Tiesības izmantot sabiedrisko transportu, apliecina iegādātā braukšanas biļete, kas ir uzskatāma par oficiālu dokumentu un kurā jābūt noteiktai informācijai. Lai nerastos pārpratumi un biļete atbilstu pasažiera vajadzībām, iesākām to pārbaudīt iegādes brīdī.

Braukšanas biļetes iegāde ir viens no pasažiera pienākumiem, jo, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem nr.599 Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība  tikai biļete apliecina pasažiera tiesības izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumu, kā arī pārvadāt bagāžu. Biļete obligāti jāsaglabā līdz brauciena beigām. Tomēr nereti biļetes iegādes brīdī (īpaši starppilsētu un novada maršrutos) rodas dažādi pārpratumi vai pat situācijas, kad pasažieris ar biļeti kļūst par zaķi. No šādiem gadījumiem iespējams veiksmīgi izvairīties, ievērojot dažus vienkāršus piesardzības pasākumusun pārbaudot iegādāto biļeti.

Kādu informāciju pārbaudīt starppilsētu maršrutu autobusu biļetē

Latvijas Republikas normatīvajos dokumentos ir noteikts, kāda informācija obligāti jāiekļauj sabiedriskā transporta biļetē, taču ne visa no tās ir svarīga pasažieriem. Tūlīt pēc biļetes iegādes pasažierim būtu jāpārbauda, vai biļetē pareizi norādīts:

  • brauciena sākumpunkts un galapunkts,
  • sabiedriskā transportlīdzekļa atiešanas laiku un datumu,
  • norāde par braukšanas maksas atvieglojuma veidu un apmēru (ja tāda piešķirta).

Atgādinām, ka pasažieriem, kuriem piešķirta 100% atlaide sabiedriskajā transportā, tāpat jābūt derīgai biļetei (tā dēvētajai nulles biļetei), kas derīga tikai uzrādot dokumentu, kas apliecina konkrētā pasažiera tiesības izmantot šo atlaidi. 

Īpaša uzmanība jāpievērš arī biļetē norādītajai braukšanas maksai, lai pārliecinātos, vai norēķini bijuši korekti. Tirdzniecības vietās bieži vien redzami atgādinājumi, kuros pircējus aicina saņemto naudas atlikumu un čeku pārbaudīt, neatejot no kases. Tieši tas pats būtu attiecināms arī uz sabiedriskā transporta biļetes iegādi. Iegādājoties biļeti, nav svarīgi – autoostas kasē, internetā, pie autobusa vadītāja – ir jāpārliecinās, ka esat iegādājies tieši to, kas jums nepieciešams, un samaksājuši tieši tik, cik jāmaksā.

Iegādājoties biļeti autoostas kasē, pasažierim kopā ar biļeti tiek izsniegts arī kases čeks, kas jāsaglabā kopā ar biļeti. Tas obligāti jāuzrāda gadījumos, kad iegādāto biļeti kādu iemeslu dēļ nepieciešams nodot atpakaļ kasē.

Iesakām pārbaudīt biļetes arī pilsētas sabiedriskajā transportā, pievēršot uzmanību tam, kāds maršruts un kāda biļetes cena norādīta biļetē.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums