21°C
19°C

Foto autors Ventspils Digitālais centrs

Publikācijas datums 02.10.2023

Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu interesentu kopā ar ģimeni un draugiem nedēļas nogalēs apmeklēt radošās darbnīcas, kas oktobrī ir veltītas dzīvās radības iepazīšanai. Darbnīcās radošā un atraktīvā veidā būs iespēja uzzināt vairāk par taureņu un tārpu dzīves ciklu, dinozauriem, kā arī iemācīties izveidot datorspēli par dzīvnieku pasauli.

Oktobrī Ventspils zinātnes centra VIZIUM darbnīcas norisinās sestdienās un svētdienās plkst. 13.00. Katru nedēļas nogali tiks piedāvāts jauns darbnīcu saturs.

  • 7. un 8. oktobrī plkst. 13.00

“Radi savu datorspēli”: Darbnīcā būs iespēja apgūt programmas “Scratch” pamatus, kā arī radīt un izspēlēt savu datorspēli par dzīvnieku pasauli.

  • 14. un 15 oktobrī plkst. 13.00

“Taureņu dzīve piedzīvojumi”: Darbnīca, kurā zinātne par dzīvajām radībām tiek apvienota ar radošu darbošanos. Izzināsim tauriņu dzīves ciklu, tā nozīmi dabā, kā arī paši izveidosim kustīgus taureņus.

  • 21. un 22. oktobrī plkst. 13.00

“Dinozauri”: Lieliska iespēja izpētīt šos vēsturiskos radījumus, kā arī piedalīties dažādas aktivitātēs, kas veicinās izpratni un interesi par paleontoloģiju. Darbnīcas dalībnieki atraktīvā veidā uzzinās vairāk par dinozauriem, attīstot radošumu un sadarbības prasmes.

  • 28. un 29. oktobrī plkst. 13.00

“Tārpi mūsu draugi”: Radošajā darbnīcā būs iespēja apskatīt un iepazīt dažādas tārpu sugas un to dzīves ciklu, kā arī veikt aizraujošus eksperimentus, izmantojot dažādus materiālus.

Tāpat ikviens aicināts apmeklēt zinātnes šovus, kas norisinās no otrdienas līdz svētdienai plkst. 12.00 un 14.00:

  • plkst. 12.00 “Māksla eksperimentēt”

Ķīmiķis ir pavāram un māksliniekam ļoti līdzīga profesija, kurā jāprot pareizi savienot sastāvdaļas un krāsas, lai iegūtu pareizo rezultātu. Zinātnes šovs ataino dažādu interesantu ķīmijas eksperimentu radītos brīnumus, piemēram, kā ķimikālijas un savienojumi var ietekmēt liesmas krāsu, kā sausais ledus var izmainīt citu vielu krāsu un radīt maģiskos burbuļus un ne tikai!

  • plkst. 14.00 “Atpakaļ skolā!”

Kas notiek stundās, kas starpbrīžos? Pētīsim dažādus trokšņus un skaņas, jo dažbrīd skolas gaiteņi nav tā klusākā vieta. Iemācīsimies interesantus trikus ar dažādiem skolā atrodamiem priekšmetiem, piemēram, lineālu un slotas kātu. Veiksim arī nekontrolētas atomreakcijas simulatoru, kas patiesībā vairāk atgādina pēdējo zvanu maija beigās. Tāpat radīsim arī kārtīgus pērkona dārdus!

Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošās darbnīcas un zinātnes šovus iespējams apmeklēt neatkarīgi ekspozīcijas zāles.

Iegādāties biļetes uz radošajām darbnīcām, ekspozīcijas zāli un zinātnes šoviem iespējams mājas lapā www.vizium.lv un zinātnes centra VIZIUM kasē. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: [email protected], VIZIUM sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros.

Informējam, ka Ventspils Digitālā centra un zinātnes centra VIZIUM rīkoto pasākumu un apmācību laikā informācijas atklātības nodrošināšanai un ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem, publicitātei, mārketingam un intervijām, var tikt veikta fotografēšana, video vai audiovizuāla fiksācija. Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ventspils Digitālā centra mājas lapā  www.digitalaiscentrs.lv, zinātnes centra VIZIUM mājas lapā www.vizium.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook, Instagram un TikTok.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums