-3°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 25.10.2023

26. oktobrī, plkst. 18.00, rakstnieka Herberta Dorbes memoriālajā muzejā “Senču putekļi” būs tikšanās ar etnomuzikologu Zigurdu Eti, kurš klausītājus iepazīstinās ar muzikologa un lībiešu kultūras popularizētāja Dzintara Kļaviņa darbību un veikumu lībiešu kultūrā.

Dzintars Kļaviņš (1928–2007) bija muzikologs ar plašu interešu loku, viņa darbība atzinīgi novērtēta arī lībiešu kultūras popularizēšanas un saglabāšanas kontekstā. Nozīmīgs bija viņa devums Ventspils kultūras dzīvē, 20.gs. 50.-60. gados, strādājot par pedagogu un vēlāk arī par direktoru Ventspils Mūzikas vidusskolā, kā arī, izveidojot Ventspils lībiešu un ventiņu dziesmu un deju ansambli.

1972. gadā Kļaviņš ar dzīvesbiedri Dzidru Kļaviņu pārceļas uz dzīvi Rīgā, kur strādā par prorektoru Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatorijā un kopā ar Dzidru Kļaviņu vada Rīgas lībiešu dziesmu ansambli “Līvlist”. Dzintars Kļaviņš augsti novērtēja ventspilnieku vēlmi un spējas darboties dažādās radošajās aktivitātēs, šādu domu viņš vairākkārt akcentēja sarakstēs ar Ventspils personībām — skolotāju Aiju Bumbieri un diriģenti Ilgu Buntiku.

Zigurds Ete ir Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents, 2015. gadā absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas klasi, šobrīd turpina maģistrantūras studijas.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums