22°C
20°C

Foto autors SIA "Kurzemes filharmonija"

Publikācijas datums 07.09.2023

Sestdien, 30. septembrī, plkst. 17.00 koncertzālē ”Latvija” notiks pasaulslavenā basbaritona Egila Siliņa solokoncerts. Tandēms Egils Siliņš un pianists Māris Skuja koncertzālē “Latvija” viesosies pirmo reizi, izpildot latviešu un vācu komponistu mūziku balsij un klavierēm.

Spožākais latviešu basbaritons Egils Siliņš ir neskaitāmu vokālo konkursu uzvarētājs un savā karjerā iekarojis pasaules opernamu zelta piecinieku – Vīnes Valsts operu, Ņujorkas Metropolitēnu, Milānas La Scala, Bastīlijas operu Parīzē, Londonas Koventgārdena operu, kā arī daudzus citus pasaules opernamus. Kopumā piedalījies dažādos iestudējumos ap 40 opernamos visā pasaulē, tostarp vadošajos Eiropas un Amerikas teātros. Pasaules slavu viņš ieguva ar Mefistofeļa lomu Šarla Guno operā “Fausts” Vīnes Tautas operā (1996). Pēc 2003. gada ar titullomu operā “Klīstošais holandietis” un Votāna lomu operās “Reinas zelts”, “Valkīra” un “Zigfrīds” sevi apliecinājis kā izcils Riharda Vāgnera opermūzikas izpildītājs. Kopumā Egila Siliņa repertuārā ir 90 lomu. Egils Siliņš piedalījies prestižākajos mūzikas festivālos, ieskaitot Bregencas, Tanglvudas, Savonlinnas un Glaindbornas festivālos.

No 2019. gada viņš ir Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs, paralēli turpinot arī dziedātāja karjeru. Piemēram, 2023. gada marta beigās Egils Siliņš Japānā uzstājās Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī, kur piedalījās četrās Žaka Ofenbaha operas “Hofmaņa stāsti” izrādēs. Pirms došanās uz koncertzāli “Latvija” Siliņš piedalīsies trīs Vāgnera “Loengrīna” izrādēs Šanhajas Operā Ķīnā.

Māris Skuja 16 gadus bijis Latvijas Nacionālās operas galvenais koncertmeistars, bet kopš 1991. gada ir otra lielākā Austrijas operteātra – Grācas operas – koncertmeistars. No 2001. līdz 2017. gadam viņš bija galvenais koncertmeistars, bet no 2002. gada arī operas studijas vadītājs. Māra Skujas repertuārā ir vairāk nekā 90 operu, arī ievērojams skaits oratoriju, kantāšu un operešu.

Koncertu organizē SIA “Kurzemes filharmonija”, pasākumu finansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Biļetes pieejamas biļešu tirdzniecības tīklā “Biļešu paradīze”.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un video filmēšana organizatora vajadzībām. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, koncertzāles “Latvija” mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums