-3°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 02.01.2023

Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju mājā janvārī strādā šādi rakstnieki, dzejnieki un tulkotāji: Mirja Hovila (Somija), Milošs Valigorskis (Milosz Waligorski) (Polija), Pols Lingords Damgords (Poul Lynggaard Damgaard) (Dānija), Nurija Aņjo (Núria Añó) (Spānija), Erdi Isiks (Erdi Işık) (Turcija), Līva Zolneroviča (Latvija), Inga Pizāne (Latvija), Jana Egle (Latvija), Linda Nemiera (Latvija), Kristofers Deivids Rozs (Christopher David Rose) (Lielbritānija).

Starptautiskā Rakstnieku un tulkotāju mājā ar Nordic Culture Point projekta atbalstu, kas finansē Ziemeļvalstu autoru rezidences, janvārī pirmo reizi viesojas dāņu dzejnieks Pols Lingords Damgords, lai rakstītu jaunu dzejas krājumu.Janvārī ar prieku sagaidām somu tulkotāju Mirju Hovilu, kurai 2022.gadā tika piešķirta Ventspils valstspilsētas pašvaldības balva “Sudraba tintnīca” par ieguldījumu latviešu literatūras tulkošanā.

Ar Kultūras ministrijas atbalstu janvārī mājā strādā poļu tulkotājs Milošs Valigorskis, kas šobrīd apgūst latviešu valodu, lai atdzejotu latviešu dzejnieku darbus.Pirmo reizi mājā būs radošās rakstniecības pasniedzējs un rakstnieks no Lielbritānijas Kristofers Deivids Rozs, kā arī scenāriju autors no Turcijas Erdi Isiks.  Atkārtoti mājā atgriežas spāņu rakstniece Nurija Aņjo.   

No Latvijas autoriem mājā viesosies rakstniece Jana Egle, dzejniece Inga Pizāne, subkultūru pētniece Līva Zolneroviča un rakstniece Linda Nemiera.

Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds un Nordic Culture Point.

Vairāk informācijas par rezidentiem un pasākumiem www.ventspilshouse.lv un Facebook.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums