-2°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 17.10.2023

Ventspils Komunālās pārvaldes pilsētas galvenā dārzniece sadarbībā ar PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” un floristi Rionu Ēci uzsāk figurālo ziedu skulptūru ietērpšanu ziemas noformējumā, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

Mums ir dažādas asociācijas ar rudeni, piemēram, slapjdraņķis vai lietus. Tomēr vairumam iedzīvotāju rudens patīk, jo tas ir „zelta gadalaiks” – daba mainās un iegūst dažādas krāsas, ko var iemūžināt skaistās fotogrāfijās. Gadalaikam pamazām mainoties uz ziemas krāsām, šonedēļ PSIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” un floriste Riona Ēce uzsāk visu pilsētas ziedu skulptūru krāšņo ziedu tērpu nomaiņu uz krāsainām dekorācijām.

Ventspilī ik gadu pilsētas viesus un iedzīvotājus priecē 10 figurālās ziedu skulptūras, kas divas reizes gadā maina savu tēlu atbilstoši gadalaikiem – vasaras un ziemas noformējumā. Vasaras sezonā skulptūras ir ietērptas krāsainās un smaržīgās ziedu kompozīcijās, bet ziemā tās iegūst īpašu noformējumu, kas iepriecina Ventspils iedzīvotājus un pilsētas viesus.

Šobrīd pārvērtības jau piedzīvojuši „Bobsleja komanda” Jaunpilsētas skvērā un Pārventas „Mārīšu ģimene”. Drīz ziemas noformējumā tiks ietērptas Ostas ielas promenādes „Mārītes”, „Zemūdens pasaule” pie Piejūras akvaparka, „Pīļu ģimene” bērnu pilsētiņā, „Zaķu ģimene” pie Piedzīvojumu parka, bet kā pēdējais ziemas rotā tiks noformēts Ziedu pulkstenis.

Visvairāk laika aizņem Sarkanmuižas pļavā mītošās ”Puķu gotiņas” ietērpšana ziemas noformējumā. Tā kā tā ir četrus metrus augsta un septiņus metrus gara, vispirms nepieciešams uzstādīt sastatnes. Ieziemošanas procesā “Puķu gotiņa” tiek apvilkta ar augsnes stiprinošu BonTerra ģeopaklāju, kurā ar rokām tiek piestiprinātas mirgojošas lampiņu virtenes, kas sastāv no 7000 mazām lampiņām. Darbs pie “Puķu gotiņas” ilgst aptuveni nedēļu. Tomēr šis sarežģītais un laikietilpīgais darbs ir tā vērts, jo rezultāts ir acīm pārsteidzošs un visu iemīļotais apskates objekts pārtop par mirdzošu gaismas skulptūru.

Atrodi Savu rudeni Savā pilsētā!

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums