20°C
19°C

Foto autors Ventspils hronikas arhīvs

Publikācijas datums 21.04.2023

Sestdien, 29. aprīlī, plkst. 13.00 Mūzikas bibliotēkā notiks tematiskā nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Mūzikas stunda ģimenei”. Kopā ar  Nošu feju Ingu un Ventspils mūzikas vidusskolas  3. kursa audzēkni Alanu Spirandu iepazīsim koncertzāles “Latvija” klavieres un ērģeles.  

Visi kopā dosimies uz koncertzāles “Latvija” lielo zāli, lai izpētītu divus īpašus mūzikas instrumentus – vertikālās klavieres un ērģeles. Klaviermeistars Dāvids Kļaviņš ir uzbūvējis pasaulē lielākās klavieres, kuru augstums ir 4,70 m. Lai sasniegtu taustiņus, pianistam ir jādodas pa īpaši izbūvētām kāpnēm. Klavierēs ir iebūvēta arī pašspēlējošā sistēma, proti, pianists tās var spēlēt arī attālināti.

Vai zini daudzus, kuriem bijusi iespēja uzkāpt kora balkonā, nostāties blakus ērģelniekam un redzēt kā spēlē ērģeles? Ja atnāksi, šāda iespēja būs. Pavisam tuvu redzēsi ērģeļu stabules, ieraudzīsi vairākas roku klaviatūras, kāju klaviatūru,  reģistru pārslēdzējus, ar kuru palīdzību  ērģeles var imitēt ne tikai atsevišķu instrumentu (flautas, obojas) tembrus, bet arī veselas orķestra grupas.

Būs arī radošā darbnīca –  paši meistarosim klavieres un spēlēsim to radiniekus –  sintezatoru un  digitālās klavieres.    

Mūzikas stunda ģimenei notiek katra mēneša pēdējā sestdienā. Aicināti pirmsskolas vecuma bērni vecumā no 3-6 gadiem. Izzinošās nodarbības mērķis ir mācīties klausīties mūziku, iepazīt instrumentus, komponistus, dažādu skaņdarbu stilus.  Nodarbība ir bez maksas.

Pasākumu atbalsta koncertzāle “Latvija” , Ventspils Mūzikas vidusskola, OC ’Ventspils” .

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums