-3°C

Foto autors Ventspils bibliotēkas arhīvs

Publikācijas datums 18.10.2023

Sestdien, 21. oktobrī, plkst. 18.00 Ventspils Augstskolas bibliotēkā tiks atklāta Zigmunda Viļņa zīmējumu izstāde “Skices un zīmējumi” un būs iespējams tikties ar mākslinieku, grāmatas “Rūķīša Nedarbiņa piedzīvojumi” ilustratoru Zigmundu Vilni.

Izstādē “Skices un zīmējumi” būs apskatāmas skulptūru skices, līdzcilvēku portreti, šarži (satīriski, humoristiski attēlojumi), kā arī noskaņu uzmetumi gleznām, kas plašākai publikai līdz šim nav rādīti.

Vienlaikus izstādes apmeklētāji tiks iepazīstināti arī ar Viktora Jakobsona grāmatu “Rūķīša Nedarbiņa piedzīvojumi”, kuras ilustrāciju autors ir Zigmunds Vilnis. Šī grāmata ir par jautra un labsirdīga rūķīša Nedarbiņa piedzīvojumiem. Viņš tik ļoti grib palīdzēt citiem darbos un metas tajos ar tādu enerģiju, ka labi domātie darbi parasti pārtop par nedarbiem. Grāmatiņa māca bērniem draudzību, saticību un izpalīdzību. Bez monstriem, supervaroņiem un galaktiku iekarotājiem.

Zigmunds Vilnis ir mākslinieks un vizuālās mākslas skolotājs. Izglītības jomā ieguvis humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā. Kopš 1980. gada viņš piedalās izstādēs, simpozijos un konkursos ar akvareļu mākslas darbiem, grafikām, smilšu, sniega, ledus, salmu, koka un uguns skulptūrām. Darbi ir novērtēti un godalgoti konkursos Somijā, Itālijā, Šveicē, Francijā, Ķīnā un Krievijā.

Paralēli radošajam darbam strādājis par vizuālās mākslas skolotāju Pāvilostas un Cēsu mākslas skolā. Dažus gadus vadījis mākslas studiju “Vincenta” Ventspilī. Projektu ietvaros tēlniecību mācījis arī bērniem un jauniešiem Somijā, Vācijā un Krievijā.

Līdzīgi raksti

Līdzīgi raksti

Kalendārs ar aktuālajiem pasākumiem Ventspilī un tās apkārtnē

Seko mums